Pokud hráč vystřelí za 3 bodovou hranicí          =   3 body  (neplatí u minibasketbalu)
Pokud hráč vystřelí uvnitř 3 bodové hranice      =   2 body
Trestný hod                       =   1 bod

111NTd.bmp
4. Hrací doba

Hrací doba u minibasketbalu je 4x8 minut čistého času. Po 2 čtvrtinách následuje přestávka (poločas).

5. Herní úbor
Trička a trenky stejné barvy ( pro 1 družstvo), čísla na dresu v předu a na zádech

6. Povolená obrana
Je povolena pouze osobní obrana- každý hráč brání jednoho protihráče.
Bránící hráč obvykle stojí mezi košem a svým útočícím hráčem

7. Začátek utkání
Začátek utkání začíná rozskokem uvnitř středového kruhu.
Cílem je odrazit míč ke svému spoluhráči. Při rozskoku nesmí být míč hráči, kteří se rozskoku účastní, zachycen.

115ZGV.bmp

8. Hraniční čáry
Koncové a postranní čáry. Hráč musí stát uvnitř území, mimo hraniční čáry. V případě, že stojí na nebo za hraniční čarou- je v autu.

9. Přestupky
i.  Kroky

Pokud hráč s míčem udělá 3 a více kroků aniž by míč odrazil o zem
ii. Dvojitý (přerušovaný) dribling

Pokud hráč s míčem dribling přeruší a poté ho znovu zahájí. Též dribling 2 rukama.

109MWR.bmp
iii. Přenášení míče

Za každé situace je míč pod hráčovou driblující rukou. Nesmí dojít k rotaci/ přetáčení dlaně s míčem – míč na ruce.

10. Fauly
i. Útočný faul

Útočící hráč se dopustí útočného faulu, pokud narazí do nehybného obránce.

110ZDk.bmp

ii. Obranný faul

Pokud obránce fauluje útočícího hráče, přerušuje hru. Obránce nesmí soupeře blokovat,  strkat, udeřit, držet či užít jakékoliv nepřiměřené síly.